DÜNYANIN RENGİNE KANMIŞ ve  DİNİNİ YIKMIŞ  HÜSEYİN UFUK UĞUR’A NASİHATİMDİR. (2)


ali galip baltaogluSen Uşak’ın kent tarihinde Uşak’ın ufuklarını  karartmış Uşaklı Ufuk olarak yerini aldın Hüseyin. Senin gerçek yüzünü anlatmaya ve belgelemeye kaldığımız yerden devam edelim Hüseyin. 

Sezayi ve Hüseyin Ortaklığının  Belgesi.

Gelelim Hasan Rıza İLBEYLİ hesabını beraber işlettiğiniz suç ortağın Sezayi DAŞDEMİR’le  paylaşımlarına ve kankalığına Hüseyin!

 

DAŞDEMİR’in beş dakika arayla paylaştığı aşağıdaki iki paylaşıma iyi bak  Hüseyin.

sezayi ve huseyin ortakligi

 

sezayi dasdemir sait celik kefil olan kim

Sezayi, önce Yolava Üniversitesi’nin FETÖ isnadıyla yargılaması başlanan rektörünün haberini paylaşıyor ve “bizimkine kim kefil olacak” diye soruyor.   İkinci paylaşımında ise “Soruyu şöyle düzelteyim Sait ÇELİK’e kefil olan atanması için referans olan  siyasiler kim” diye soruyor.

Malum o günlerde milletvekilleri Alim TUNÇ ve Mehmet ALTAY hakkında da savcılığın FETÖ’den dosya hazırladığı  da söyleniyordu. Sizin hakim olduğunuz sosyal medyada bu sık sık söylenip kamuoyu buna hazırlanıyordu. Bu işin başrol oyuncularından biri de   DAŞDEMİR’di. Zira o bu işleri bizzat kendi hesabından yapacak kadar akılıydı!  Bak..!

sezayi dasdemir fino kopegi

Kimseden korkusu yoktu. Devletti mübarek! 16 Nisan referandumundan sonra   hep birlikte vekillere  de sürpriz hazırlıyordunuz ya…!  İşte o günlerde Sezayi “…16 nisan sonrası sürpriz var havai fişek gibi dosya patlayacak!..”  sözleriyle hazırlanan  dosyaların sevincini saklayamıyordu! Bu tür dosyaların yetkisinin  Ankara’ya alınması üzerine  Uşak’ta pişirilen yemeğin ocaktaki  ateşi sönmüş, bu teşebbüs akim kalmıştı. Değil mi Hüseyin?     Ne günlerdi be? Terör estiriyordunuz her yerde! Vekilleri bile titretiyordunuz! Özlüyor musun o günleri Hüseyin?

Şimdi senin hafızanı bir daha tazeleyeyim. Son paylaşımın altındaki yorum kısmına bak. Bingo… Orada da  sen de  varsın Hüseyin.

sezayi dasdemir kefil olan da onun gibidirjpg

Tutamamışsın yine  kendini! Atlamışsın sosyal medyanın ortasına!  Demişsin ki, “kefil olan da onun gibidir.” Yani kefil olan da FETÖ’cüdür!

Kim FETÖ’cüdür?  Sait ÇELİK’e kefil olduğunu söylediğiniz siyasiler (milletvekilleri) de FETÖ’cüdür!

Öyle değil mi?  Sait ÇELİK hakkında hazırladığınız kumpas dosyasında FETÖ’den beraat ettiğine göre, bu durumda sen ve senin gibilerin FETÖ’cü olma ihtimali var mıdır Hüseyin?  Zira sen de takdir etmelisin ki FETÖ’cü olmayanı FETÖ’cü diye suçlamak FETÖ’cülerin işi olsa gerektir! Reise kendi kadrosunu FETÖ silahı ile vurdurmak, kendi atadığı rektörü FETÖ’cü diye içeri tıkmak  bence FETÖ’cülüğün ta kendisidir!

O günlerde  rektöre ve vekillere değil,  dolaylı dolaysız önünüze gelen herkese fetöcü isnadı yapan adamlardınız sizler. Bir takım iş adamlarının ve uygun görülen paralı kişilerin   FETÖ’cü isnadıyla  baskı altına alındığı, haklarında dosyalar hazırlatıldığı ve  bunlardan menfaat sağlandığı iddialarına, yani nedenlere girmiyorum. Belgelerle ispat edemeyeceğim gerçekler tarihe kalsın!

Mahkemede Neden Kıvırdın

Şimdi hal böyleyken mahkemede neden kıvırdın Hüseyin ?  Ben rektöre FETÖ’cü demedim şahit olduğum bir olayı anlattım. Fetö’cü mü diye sorduklarında buna dair bir bilgim yok dedim, falan filan gibi laflar ettin.  Zaten senin vekillere de husumetin yoktu değil mi Hüseyin? Yazık sana…

Bak orada bir ayrıntı daha var. Sezayi DAŞDEMİR bir şeyler  daha söylemiş o kısacık yorumunda!   Dinle bak neler demiş!

Ben Hüseyin  Ufuk UĞUR,   saz arkadaşlarımız ve işine haram karıştıran kamu görevlileri bir araya geldik. Ali Galip BALTAOĞLU  hakkında bir FETÖ dosyası hazırlayalım da Sait ÇELİK’in FETÖ’cü olduğu iddiasını inandırıcı kılalım kararını aldık.  Topyekûn teşebbüse geçtik.  Ahmet BOZKURT adlı imzasız kişiliksiz  ve dahi şerefsiz bir adam yarattık. Ali Galip’i FETÖ’nün  seks şantaj kasetçisi yapan bir senaryoyu  o şerefsize yazdırdık.  Yine Ahmet BOZKURT  adlı haysiyetsiz,  şerefsiz ve kimliği hiç belli değil şahsa söyledik!   Havacılık okuluna kasıtlı olarak  FETÖ’cü alındığı iddiamızı Ali Galip’e yükle dedik.  FETÖ’cü kadrolaşmadan da Ali Galip  sorumludur da dedirttik.   Sonra o şerefsiz bu ihbarı postadan Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.  Terör savcısı da  doğal olarak bu ihbarları Ali Galip dosyasına soktu!   Haa unutmadan söyleyeyim. Kankam  Gökhan ACAR’ı da  ikna ettim. Valiliğe dilekçe verdirttim. Oradan rektörü ve Ali Galip’i  fetöcü, tarihi eser kaçakçısı ve  Alman ajanı diye ihbar ettirdim. Valilik konuyu Emniyet’e  intikal ettirdi.   Bu akıl ve zekâ mahsulü ihbarı da FETÖ dosyasına ilave  ettirdik!

Ayrıca Ahmet BOZKURT’a  attırdığımız iftiralar inandırıcı olsun diye bu iftiraları,  adının FETÖ iltisaklarında geçtiğini  işittiğim    üst düzey bir parti yöneticisi müteahhitle  akraba Enişte Muharrem BOZ’a sosyal medyadan bir yazı  yayınlatarak tekrar ettirdik. Ki gerçek bir kişi de bunları söylemiş olsun!   O yazıyı da enişte Muharremin ağzından aslında  biz yazdık. Onun kültür  seviyesinden olduğu hissini vermek için de gramerden  ve dilbilgisi içeriğinden mahrum bir üslupla yazılmasını sağladık.  Şüphe çekmemiz lazımdı..”

Sezayi o üç satırlık yorumda bunları da yazdı?   Gördün mü Hüseyin?  Görmedin mi?   Dememiş mi?

Yok ya! Gerçekten dememiş mi?

Ya çok özür dilerim. Haklısın öyle dememiş!

Not yazmış yavru..!   Buna göre  iddianamede fetönün seks şantaj kasetçisi, tarihi eser kaçakçısı, fetö kadrolaşma sorumlusu olarak adımın geçtiğini bizzat ben usak.tv de söylemişim meğer!  Onu demiş kerata…

Bu arada Kerata sözü yanlış anlaşılmasın sakın.  Küçüklere sevgi ile söylenen bir sitem sözü olarak kullanılmıştır. Savcılardan korkuyoruz ne de olsa! Gidip de  bu sözün en kötü manasını esas almasınlar. Yanlış anlaşılmayalım.

Uydurdurma mı Psikoloji Bilgisi mi?

Şimdi düşünüyorum da Hüseyin nereden uydurdum ben  bunları!  Kafayı mı yedim?  Senin böyle şerefsizliklerin içinde olmana ihtimal vermem zaten…  Tertemiz bir insansın maşallah. Kusuruma bakma. Bana göre genç sayılırsın,  yaşım icabı karıştırdığımı düşündüm bir an!     Ama öyle değil.

Psikoloji bilgim beni yanıltmış.  Bu ihtimal daha makul.   Evet  biraz psikoloji de okudum ben  bir zamanlar…

Katil öldürdüğü adamın cenazesine şüphe uyandırmamak için gider ya  hani! Kimse benden şüphelenmesin diye! Tüm yakınları şüphelenmemeye  ikna etmek için!     Bana öyle geldi.  Sezayi yediği  haltları yazıyor   sonra da kendi söylemişti ya diyor! Sanki benim söylemediğim ayrıntıları da biliyor gibi bir havası var!

Gerçi Sezayi öyle şeylerden korkmaz!   Ortak eserlerinin  başkaları  tarafından sahiplenilmemesini de istemiş  de olabilir!  O böyle şeylerle övünür. Güç vehmeder içinde giz olan mafya icraatlarında!  Mafya faaliyetlerini de devlet zanneder!   FETO gibi bilinçaltına seslenen mesajlar verir.

Aşağıda şu arkadaşının haline bak  yahu.  Kendi kendine sus diyor. Veya birilerine konuşabilirim susun mesajı veriyor. Zeki çocuk…!

sezayi dasdemir sus

Biz Yaptık Demesine Gerek Yoktu.

Ne var ki ben anlıyorum.  İlla  biz buradayız bu işler bizim başımızın altından çıktı mesajı vermesine gerek yoktu,  zaten biliyordum.  Etrafımı iyi süzer  ne olup bittiğini sezerim.  DAŞDEMİR   sözde hukuk adamlarının imzasız ihbar mektuplarıyla dosya oluşturarak katlettiği  hukukun cenaze namazını, bu yorumuyla kılmıştı!  Hepsi bu!

İyilik Karşısında Nankörlük Edenler!

Bak Hüseyin. Sana bir sır vereyim. Bu yanlış işlere karışan insanlar var ya.   Kendilerine kötülük yapıldığı iddiasıyla senin etrafında toplanan insanlardan bahsediyorum. Adil ERKEN, Volkan TURAN, Sezayi DAŞDEMİR,  Gökhan ACAR gibi insanlar,  psikolojilerini anlamaktan aciz kaldığım insanlar. İşte bu insanlara geçmişte  benim iyilikten başka bir düşüncem ve eylemim olmamıştır. Hiç birine kötülük etmedim. Ama bazılarının ahlakını ve konumunu anlıyorum.  Örneğin  DAŞDEMİR içinde bulunduğu  ortamı çıkara dönüştürmüş görünüyor.  Zor durumdaydı, 20 civarında icra dosyası vardı. Azerbaycanlı bir öğrencinin harç parasını üniversite hesabına  yatırmak vaadiyle  kendi hesabına yatırtıp çökmeye kalkacak kadar zorda kalmış bir ahlak düşkünüydü. 15 Temmuz öncesini ve sonrasını ekonomisini düzeltemeye yarayacak bir araç olarak görmüş olabilir.

Beni tutuklatıp içeri attırmak için FETÖ şüphelisi apartman komşusunu iftiraya ikna etmek için çalışan Volkan TURAN’a ve muhterem eşlerine de iyilikten başka bir şey yapmamışımdır. Bunu bilenler bilir. Zira ben hayatım boyunca bilgimi görgümü ve elimden gelenleri buna ihtiyacı olanlara karşılıksız vakfetmiş birisiyim.  Bu nedenle bu kadar kötülüğü dahası nankörlüğü  anlayamıyorum.   Bu adamların kamuoyunda anlattıkları hikâyeler hep yalandır.    Yeri ve zamanı geldiğinde hepsinin aslını  belgeleriyle yazacak, tarihe geçireceğim.

Örneğin bu nankörlerden biri de  Gökhan ACAR’dır.  Ben bu arkadaşa ne yaptım bilmiyorum? Nasıl gidip senin rektöre yaptığın türden bir iftirayı rektöre ve bana yakıştırabildi?  İnanamıyorum!  Fetö’cülük, tarihi eser kaçakçılığı, Alman ajanlığı vb şeyleri nasıl söyleyebildi. Ben de insanım, etten ve kemiktenim. Baktım savcılar bizim hakkımızı savunmuyor uğradığımız hakaretleri savcılar da bize reva görüyor. Başladık  nefsi müdafımız için yazmaya.  Mahkemelerde bu  sebeple yargılanıyorum.  Gökhan ACAR hakkında da yazdım.  O bile sanki haklıymış gibi beni şikayet etti.  Sayın savcı ona iftira attığım ve hakaret ettiğim iddiasıyla dava açtı?  Çok enteresandı gerçekten ama sorun bizzat savcıdaydı kanaatindeyim.  Neyse bu davadaki  hakaret ve iftira iddiasından    beraat kararı çıktı. Adil  yargılama yapan hakime müteşekkirim.

Biliyor musun Hüseyin  Gökhan ACAR aslında bu milletin gariban çocuklarından biri.  Polis çocuğu. Muhtemelen baba mesleğinin zorlukları ve mahrumiyetleri içinde  büyümüş bir insan.  Bir spor dalında çalışarak başarılı olmuş ve hayatta kendisine yol açmış bir arkadaş.  Ona  kefil olarak üniversiteye getiren arkadaşının isteği üzerine ona da yardımlarım olmuştur. Asabi bir insan.  Zaman zaman engel olamadığı ve kaba kuvvete döktüğü  öfke problemi var.  Onu dahi kaybetmeye değil kazanmaya çalıştık. Özellikle rektör Sait hoca ona çok müsamaha gösterdi.  Gökhan ACAR üniversiteye gelirken Gökhan aleyhine rektöre bir çok bilgi ulaştırıldı. Rektör bu arkadaşı buna rağmen üniversiteye aldı. Onu üniversiteye refere eden Mustafa AKIL adlı hocayı da kırmadı.  Gökhan bu işlerin içine girdikten sonra  onu üniversiteye getiren arkadaşına yaptığı çok ağır yanlışı ise ifade etmeyeceğim. Çünkü bu yazıyı onu kırmak ve incitmek amacıyla yazmıyorum. Belki ben ne yaptım diye düşünür!

Sonuçta Gökhan ACAR onu üniversiteye alan Rektöre böyle bir vefasızlığı     nasıl yapabildi gerçekten anlayamıyorum. Sanıyorum yanındaki şeytanlar  tarafından gerçekten rektörün FETÖ’cü  olduğuna   inandırıldı. Fakat  öyle de olsa iftira etti!  Gerçi FETÖ’cülere iftira etmek bazı sapkın kafalara göre caiz oluyordu galiba!  O da ayrı bir ahlaki sorun.    Neyse bu ahlakı anlamak   kolay değil   zaten!   Hayatın bu cilvelerine anlam veremeyenler,  “İnsanoğlu hilekârdır bilemezsin fendini /Kime iyilik ettiysen ondan kolla kendini” demişler, ama bu söz dahi bizi iyilikten alıkoymaz. Biz Kuran müntesipleri  “İyilik ile kötülük bir olmaz. Sen en iyi bir biçimde karşılık ver. O zaman, aranızda düşmanlık bulunan kişi belki en iyi dostun oluverir” mesajının takipçileri olarak  elimizden geldiğince iyilik yapmaya devam edeceğiz. Bu nasihatname dahi senin iyiliğin içindir Hüseyin. Şayet anlarsan!

Bu olaylardan sonraki bir tarihte   Gökhan ACAR’ın hasta çocuğunun vefat ettiğini öğrendiğimde çok üzüldüm. Böyle bir şeyi işittiğimizde o  ve ailesi için  üzülmemek elimizde değil.  Böyle şeylerde üzülmekten kendimizi alamayan insanlarız bizler.  İnsanlara iftira atıp üstüne yatan  insanların anlaması mümkün olmayan şeyler bunlar Hüseyin… Sizlere çok uzak duygular bunlar!

Siyasilerin Başsavcının Rektörün vb. telefonunu dinletmek istedin mi Hüseyin? 

Bak Hüseyin  bu davada benimle  beraber Mustafa MANAV adlı bir genç de yargılanıyor. Davalarımız birleştirilmiş. Biliyorsun Manav,  2018 yılında şöyle bir paylaşım yaptı.

“Twitter’daki herkese iftira atan , savcılığın yapacağı tutuklamaları önceden yazan hr_ilbeyli ( Hasan Rıza İlbeyli ) hesabının ip adresi 66.249.66.22 , mac numarası 687.F74.123.455 ve bu bilgilere bağlı telefon numarası dün istifa eden belediye sekreteri ve birim müdürü Hüseyin Ufuk Uğur’a ait”.

Bu  paylaşımı üzerine ben de MANAV’ı   aradım. Zira  bu  paylaşım benim şifre sahiplerinin çeşitliliği bağlamında şüphemi doğrulayan bir paylaşımdı.  Bunu nasıl tespit ettiğini ve emin olup olmadığını sordum. Tekniğini anlattı. “Hocam bu ş….z  hesap benimle ilgili iftiralarda bulunuyordu,  epey zamandır peşindeydim,  IP ve  Mac numalarını tespit ettim   eminim”  dedi. Yine hatırladığım kadarıyla  karşı tarafa    tuzak  bir program göndermiş,  karşı taraf  programı tıklayınca bağlantı numaralarını tespit etmişti.  Dosyasıyla bu bilgiyi ben de kullandım.

Gerçi şimdi sen bu gerçeği inkar ediyorsun? Benim numarama bağlı değil diyorsun.  Soruyorum bu numaraları kafasından mı  uydurdu bu arkadaş? Herkes öyle kolaylıkla iftira atamaz ki   karşısındakine!  Düşündüm.    Anlamaya çalıştım. Hüseyin Ufuk UĞUR gibi önemli bir şahsiyetin ekmeğinin peşindeki evladımız yaşında ve konumunda  genç bir siberci  ile  ne işi olabilir? Ne alıp veremediği olabilir? MANAV’ın  dengi değilsin  ki!  Anlamsız geldi. Bu nedenle mahkeme dosyası üzerine yoğunlaştım ve   mahkemenin geçen celse  tutanaklarını inceledim Bu tutanaklara göre savunmasının bir kısmında MANAV  şunları söylemiş.

…müşteki 2016 yılında Belediyenin bir biriminde görev yapıyordu, ben o dönemler yazılımcı olarak görev yapıyordum, müşteki Hüseyin Ufuk benimle görüşme talep etmişti, kendisi ile (Lal)  kafede oturup görüşmüştük, ben yazılımcı olduğum için müşteki benden 2016 yılında 3 siyasetçi, dönemin başsavcısı ve milletvekillerinin telefonlarını dinlememi talep etti, bende korktum, talebini kabul etmedim, bunun üzerinden bir sene geçti ve benim işyerime sürekli zabıta gelerek belgelerimi sordular, bunun sebebi zannedersem benim müştekinin talebini kabul etmememden kaynaklanmaktadır, ayrıca daha sonra hr_ilbeyli isimli bir twitter hesabından benim aleyhime sürekli paylaşımlar yapılıyordu, bende yazılımcı olduğum için bu hesabın kimin adına ait olduğunu tespit etmek istedim, akabinde bu paylaşımları yapan hesabın kullanıcılarından birinin müşteki olduğunu tespit ettim, bunun üzerine iddianame belirtilen paylaşımı yaptım,…

  Sen mi Yalan Söylüyorsun Manav mı?

MANAV resmen saçmalamış değil mi Hüseyin?  Sen ki   koskoca bir avukatsın.  Belediyede üst düzey görevin var.   Tanınmış bir adamsın.  Herhangi bir partiden olmadığından olsa gerek  ok çabuk incinen bir şerefin ve bu şerefe duyarlı  kanun adamların var!  Zira biliyorsun bize  sövülse de  galiz  küfürler edilse de bizim şerefimiz kolay kolay incinmiyor! O kanun adamları siz alışkınsınızdır takmayın kafanıza diyor. Ama  bugün anladım ki, onlar dahi  senin naifliğinin ve kırılganlığının farkında.. ! Üzmüyorlar seni…

Üstelik sen  Uşak’ı elinde oynatıyor, imar planları yapıyor koskoca şehri  imar ediyordun.   Etkin de  yetkinde müthişti      Dolaysıyla sana inanırız elbette.   Senin gibi aslı  ve nesli   belli bir adam dururken gidip de,   tanınmayan, herhangi bir titri olmayan   siberci MANAV’a inanacak değiliz herhalde… Titr (ünvan) önemli malum!

Tam sana inanmıştım ki, mahkeme tutanağındaki cevabına/savunmana gözüm ilişti. Aynen şöyle söylemişsin.    kendisi ile lal kafede görüştüğümüz doğrudur, kendisi benimle görüşme talebinde bulunmuştur, biz kendisi ile görüştük fakat görüşmenin içeriği kendisinin bahsettiği gibi siyasetçilerin telefonlarının dinlemeye yönelik değildir, bu husustaki aleyhe beyanlarını kabul etmiyorum,

Dolmabahçe, pardon Lal Kafe  görüşmesini doğrulamış ancak  görüşme talebinin  MANAV’dan geldiğini söylemişsin.  Görüşme içeriğinde ahlaksız bir teklifte bulunmadığını söylemiş ve aleyhe beyanları reddetmişsin.

Her Çağrıldığın Kafeye Gidiyor musun Hüseyin?

Güzel…! Peki Müslüman, bu görüşme Mustafa MANAV’ın talebiyle gerçekleşti ise  ve konuşulan konu MANAV’ın anlattığı yasadışı dinleme  teklifin  değilse,  bu işin doğrusu ne? Beni çağırdı benimle şu konuyu konuştu desene!  Yalan söylüyor desene! Niye demiyorsun. Mustafa MANAV seni hangi sebeple çağırdı ve konuştu açıkça söylesene. Ayrıca sen koskoca   etkili ve yetkili bir kişi olarak seni her çağıranla Dolmabahçe de, özür dilerim,   Lal Kafede buluşuyor muydun? Lal kafe senin çalışma ofisin mi?

Adliyede duruşma saatini  beklerken MANAV bana ve rektöre bu olayı anlattı.  Hüseyin Ufuk  o konuşmada benden Rektörü de dinlememi istemişti, dedi.  Şimdi biz ne düşünelim Hüseyin? Bizim gibi gariban ölümlüler, hayata senin çıktığın irtifadan bakamayanlar açısından      şu  son derece net.  MANAV’ın mahkemedeki ifşaatları   kan dondurucu ve senin buna mukabil yaptığın savunma ikna edici değil.   Şayet  böyle şeyleri meşru görüyorsan, sana daha ne demeli bilmiyorum.  Sadece şu kadarını söyleyeyim onca ihtişamlı geçmişin var ama sözlerinin güvenirliği bir  Mustafa MANAV  etmez.   Çok yükseğe çıkmışsın  Hüseyin düşünce kolunu bacağını kırma bakalım… Dikkat et

Sonuç olarak  tam sana inanacaktık Hüseyin,  bunları düşününce vazgeçtik!   Zira sende yalan bir değil iki değil saymak mümkün değil.

 FETÖ’YE isnat edilmek…

İddianamenin bir bölümünde de “terör örgütü mensupları ile bağlantılı” olduğunu söylediğim iddiası da var.  Sayın savcı bunu nereden çıkarmıştır bilmiyorum. Ama bunu yapan iftira eden  hakkımızda FETÖ’cü  algısı  oluşturmaya çalışan  sizlersiniz Hüseyin. FETÖ’cü olmayanlara FETÖ isnadında bulunmanız FETÖ şüphelisi olmanız için yeterlidir kanaatindeyim.

Doğrusu senin görüşünü bilmiyorum. Hangi gruba mensup olduğunu da bilmiyorum. Ancak Ak Parti dahil her partiyi ve grubu kullanma potsansiyelin olduğunu çok iyi biliyorum. Nurullah CAHAN döneminde  imar işlerinde sınırsız yetkili belediye başkanı  yardımcısı ve danışmanı sıfatlarıyla  görev yaptığın biliniyor. Dahası yolsuzluk iddialarının yoğunlaştığı  belediye şirketi UTAŞ’ın o dönemde başında olan Ali Rıza ÇÜMEN ile akraba olduğunu duymuştum.

Üstelik Rektöre ve bana opresyon yapıldığı dönemlerde ÇÜMEN’in KOM’la çok içli dışlı olduğu emniyetin bu birimine çokça girip çıktığını da duydum. Bayağı nüfuzlu akrabaların var yani.  Akrabanın  başkanı olduğu dönemde UTAŞ’ta sabıkalılarla  oluşturulan bir çete kurduğu,  bu çete elmanlarıyla gazetcilerin dağa kaldırıldığı, göz dağı verildiği,  bunu yapanlardan bir kısmının mahkum olduğu Uşakta çok konuşulan  ve bilinen şeyler.

Gerçi senin gibi bir adamın, belediyenin ve    akrabının  bu işlerle  hiçbir ilşkisi olmadığı halkın değil ama yasalardan sorumlu kamu görevlillerinin zaten malumu Hüseyin!  Onun için bugüne kadar işlem görmemişsin.  Ayrıca bütün bunlardan bize ne? İlin valisi emniyet müdürü  yargı kurumları düşünsün.  Şu kadarını biliyorum: Hiç kimse  Muz cumhuriyetine çevrilmiş, suçluların himaye edidiği   bir ilin valisi ve emniyet müdürü olmak istemez. Doğrusu  biz de onlara haksızlık etmek istemeyiz. Binlerce yıllık devlet geleneği olan bir kültür ve medeniyet yanlış yapanı  yutar zaten. Eninde veya sonunda!

Bizim devlet tasavvurumuzda yanlış adamlar TEM gibi KOM gibi birimlere ancak ifade vermeye girer. Böyle adamlar elini kolunu sallaya sallaya dolaşamaz. Şayet buralarda doğru adamlar soruşturma konusu yapılmaya başlamışsa birileri devletin akşam ezanını okumaya başlamış demektir ki, o akşamın bir sabahı muhakkak  vardır. O sabahın ezanından önce önce imsak vakitlerinde bir sela okunur. Bu sela,  halka zulmedenlerin ve devleti küçük düşürenlerin    selasıdır. Bunu sakın unutma Hüseyin.

İlgi çekici insansın.  yine  Uşakta Ak Parti Teşkilatına  ve vekillerine düşman olduğun her yerde söylenir.  Buna rağmen  Ak partili bir belediyede en  yetkili kişi olma başarısını göstermiş bir şahsisyetsin.    Ayrıca   belediye içindeki birçok masumu işten atttıran kişi olduğunu, kadın çalışanlara mobbing yapıp otobüs terminalinin bulunduğu bölgede  ( izmir yolunda)  kadınları cadde üzerinde görevlendirdiğini  biliyorum.   Mazlum der başkanlığı yapacak kadar mazlumların yanında, mazlumları iftira ile işten atıp  kadınlara mobbing yapacak kadar zalimliklerin içinde olan ilginç bir kişiliksin!    Senin siyasi görüşünü mezhebini meşrebini grubunu bilen bir adama daha rastlamadım.

Şimdi cevap ver.  Ben senin gibi bir adamın yukarıda izah ettiğim yaptıklarıyla FETÖ’ye hizmet ettiğini söylesem suç mu olur?  Düşünüyorum da neden suç olsun. FETÖ’cü olmayanlara FETÖ isnadın da bulunmak FETÖ’den başka kime yarar ki bu ülkede. Bana ve Rektöre fetöcü dediysen ki dedin, sen fetöcünün kralısın Hüseyin. Belediyed FETÖ ile alakası olmayanların işten atılmasında parmağın varsa da FETÖ’cünün ta kendisisin!

Ayrıca bilinmezlerin fazla değil mi Hüseyin?  Kimsin sen?  Mamafih geçmişte de FETÖ ile bağlantını bilenler de var:

FETÖ’cü Polis Müdürü Yılmaz BAYTUN’un  Avukatlığı’nı Yaptın mı Hüseyin?

Örneğin, yıl 2010. Uşakta   yakın tanıdığım bir arkadaş  kardeşlerinin işlettiği çay bahçesinde Ülkü Ocakları adına “Fethullah GÜLEN ölüleri kaldıracağına önce gelsin kendisi  oy kullansın hukuki engeli yok”   diye bir açıklama yapıyor.   Bu konu Medya Türk’te haber oluyor. Medya Türk bu arkadaşa Hanefi avcının dedikleri doğru mudur emniyette cemaatçi yapılanma var mıdır, diye soru soruyor. Arkadaşta bu soruları açık yüreklilikle cevaplıyor.  İnsanlar o dönemde demokratik hakkını kullanıyor!   Ancak bu haber bir saat kadar yayında durabiliyor.  Sonra  o günün  Uşak Asayiş Şube Müdürü  Yılmaz BAYTUN  emniyet müdürlüğü adına dava açıyor. Bu aşamadan sonra FETÖ’cü olduğu Uşakta çok iyi bilinen ve  halen  cezaevinde FETÖ hükümlüsü olarak yatan bu polis müdürünün avukatı olarak sen devreye giriyorsun. Beyanatı veren arkadaşı bürona çağırıyor. Hakkında 100 bin lira tazminat davası açacağını, bu davayı kaybedeceğini söylüyor ve sen benim arkadaşımsın haber vereyim, diyorsun.

Öncelikle şunu soralım Hüseyin!  FETÖ’cülüğü dillere destan bu polis müdürünün avukatlığını yaptın mı? Yaptın ve bu işlere karıştı isen,  bu olay senin FETÖ ile yakın ilişkilerini gösterir mi? Yoksa rutin avukatlık faaliyeti midir?   Bunu FETÖ ile iltisağını gösteren bir delil olarak ifadeye koysak   suç işlemiş olur muyuz?

Çok daha önemli soru şu. Demokratik hakkını kullanarak beyanda bulunmaktan başka bir eylemi olmayan yasalara göre suç işlememiş olan bu arkadaş aleyhine  açacağını söylediğin davayı, arkadaşın  kaybedeceğini nereden biliyordun? Böyle hukuka aykırılığı açık bir davayı kazanacağını o günkü yargı düzeninde yargıya hakim olan FETÖ ile ilişkilerine güvenerek mi söyledin?  Bu tür soruları haksız ve mantıksız bulur musun? Şayet bu süreçlerden böyle  sorular çıkmaz diyorsan, ek sorular sorarız. Hangi Hukuk Fakültesi’ni bitirdin? Lisede mantık ve felsefe dersleri  aldın mı? Analitik düşüncenin esasları nelerdir?,   gibilerden…

Biz de soru çok Hüseyin. Yazdıklarım açık istihbarattır ve devlet günü geldiğinde çıkarmak üzere kaydeder.

Belediyede Zulmettiğin  Bir Memurunun İki Yorumu!

Bak Hüseyin bu memlekette yaptıkların unutulmadı ve unutulmayacak.   Yazı uzadı ama bu da kayıtlara geçsin istedim. www.usak.tv  5 Ağustos 2019 tarihinde  “H.U.U’a Sesleniyoruz kardeşini de Müdür Yap” başlığıyla diye bir haber yapmış ve bunu face adresinde yayınlamış. Ayrıca Fotoğraflarını vermiyorum. Aşağıdaki iki yorumu aynen oradan aldım.

Birinci Yorum ve İddia:

“Hüseyin  Ufuk Uğur şu konuya açıklık getirsin . Konuya girmeden şunu söyleyeyim bana dava da açabilir . Yerel bir Şehir plancısı tarafından Uşak’a getirilen Utem planlamaya hangi planlama işleri yaptırdınız? 26.02.2016 tarihli ve 2016/16522 ihale kayıt nolu ihaleyi bu Utem planlamaya vermeye çalıştınız fakat ihaleye iştirak çok olduğundan  riske girmemek için tüm dosyaları red ettiniz .

Ve akabinde,

04.2016 tarih ve 2016/88129 ihale kayıt nolu , 261.550,80 lira yaklaşık maliyet bedelli aynı ihaleyi çıkarak 201.700,00 lira el ile Utem planlamaya verdiniz . Malum o dönemlerde hizmet alım ihaleleri sınır değer hesaplama kat sayısı 1,30 idi . diyenin bu tarihten önceki bir çok ihaleleri yaklaşık maliyeti 1,30 a bölündüğünde çıkan rakamın az üstünde olan firmaya – verilirdi . Ve belediyenin bazı hizmet alımı ihaleleri de bu şekilde sonuçlandırıldığı gibi Hüseyin Ufuk Uğur’un açtırmış olduğu bu plan ihalesi de 261.550,80 lira olan yaklaşık maliyeti 1,30’a bölündüğünde 201.192,92 lira olan sınır değerinin az üzerinde olan 201.700,00 lira olan sözleşme bedeli tesadüf müdür ?”

 

İkinci Yorum ve İddia:

“Hüseyin Ufuk Uğur , madem bana cevaben yorum yazdın neden yorumunu okumama engel koydun? Güya okumayıp cevap vermeyince haklı mı olacaktın ? Ama sevenlerim yorumunun ekran fotoğrafını gönderdi sağolsun ve sana cevap vereyim .

H.U.U , 10 yıldır sürgünüm şükür ve hiç şikayetçi değilim . Haksızın karşısına geçip haksız olduğunu söylemek ne güzel.  H.U.U. , 2009-2014 arası benden bilgi isterken ve de kısmen bilgileri alırken iyi idi dimi ? Yada seninle farklı kulvarlarda da olsa Ali Erdoğan dönemiyle uğraşırken iyi idi di mi ?

Ve senin Ali Erdoğan’a 15 temmuz kalkışması sonrası şikayetçi olurken ilk duruşmaya gitmemen ne idi onu da anlatsana, peki ya ikinci duruşmada müdahil değilim demek neyin nesi idi ? Güya Feto ile uğraştın dimi ? Neyse .. Senin Cahan döneminde belediyeye gelmeden önce benden ücrete mukabil danışmanlık istemen ve benden red cevabı alman zoruna mi gitti ?

Ve Cahan döneminde yapılanları bilmem zorunuza gitti ayakbağı olduğumu düşündünüz ve 15 temmuz kalkışmasından sonra 49 günlük açığa alınmamı sen söyledin dimi ?

Hatta listeyi sen hazırladın . Merak etme Erol hocanın itirazını filan biliyorum . Hatta İsmail Ünal’ın sessizliğini de biliyorum . Diyeceğim şu H.U.U ben iftiracı değilim asıl siz iftiranın tillahını bilirsiniz . Hani Diyarbakır Yenişehir Belediyesine sürgün edecektiniz için kıpır kıpırdı ya , hani o Sivaslı Belediyesine 6 aylık geçici görevle sürgün edecektin ya, hani ben red yazısı yazınca bir gün sonra beni Yavu köyü arıtma tesisine sürgün yazısı yazdırıp Cahana imzalattın ve bana ” haberim yok hiç birşeyden ” mesajı attın ya , Allah büyük sen de Belediyeden sürülüp gittin , bak bugün de kardeşin gitti . H.U.U. , en azından cahan dönemindeki kirli işlerden sorumlu değilim . En azından ne bu dünyamı ne de Ahiretimi bitirdim . En azından karınca misali yönüm belli oldu . İnan sana rahat yok , bana bayram senin cezaevine gittiğin gündür.”

Bu yorumların ayrıca yorumlanmasına gerek yok herhalde. Senin çalışanın bu kişi.  Adam mahkemeye git demiş. FETÖ’cü iftirasıyla belediyeden işten el çektirdiğiniz   zulmettiğiniz  kişilerin  listeleri senin  hazırladığını söylemiş. Haramlarınıza ortak olmadım demiş. Sonunda da Bana bayram senin cezaevine gittiğin gündür, demiş. Ne kadar acı!

Ben senin için beddua etmem Hüseyin. Kimse için beddua etmem. Allah var. Görüyor ve biliyor, O en iyisini yapacaktır zaten. Ama bu tür suçlamalara muhatap seninle, işinin  gereği dışında, oturup kalkan, dostluk yapan, senin verdiğin bilgiye itibar eden  kamu görevlisi, hakim savcı polis müdürü vb varsa onların işlerine haram  karıştırdığına inanırım. Onları asla affetmem.

Vekaletimi Üstlenen Ak Parti İl Başkanı’na   Ne Dedin?  

Bana husumeti olmayan Hüseyin!  Son kez hafızanı tazeliyeyim.   Ak Parti İl Başkanı  Av. Fahrettin TUĞRUL benim nerdeyse lise/fakülte  yıllarından beri tanıdığım bir kardeşimdir.  O da beni çok iyi tanır.  FETÖ’ye hiçbir dönemde sempati dahi duymayan bir kişi olarak bilirim onu. O da beni  FETÖ karşıtı fikirlerimle  20 küsur yıldır bilir ve tanır.

Ben sayenizde FETÖ’ye bilerek isteyerek yardım iddiasıyla  tutuklandım ya hani! Sen de İl Başkanı Fahrettin TUĞRUL’a Ali Galip BALTAOĞLU’nun  vekaletini nasıl alırsın diye hesap sormaya kalktın da ters bir cevap aldın  ya hani!  Neden öyle yaptın Hüseyin?  Sana neydi? Hani beni tanımıyordun?

Mahkemede husumetini ispat bağlamında  bunu da  söylemedim. Ama bunlar biliniyor, bilesin diye söylüyorum. Ayrıca mahkemede ben partili değilim, hiçbir partiden değilim, hayatım boyunca partili olmadım gibi söylemlerde bulunurken, bir  partinin il başkanı olan şahsa hangi hukukla vekaletimi almasından dolayı yakınıyorsun?   İlginç!  Davasına ortak olmadığın siyasal hareketin belediyesini bitirmişsin. Sana bu imtiyazı sağlayanlar düşünsün ne yapalım…

Destursuz Bağa Girme Hüseyin

Bundan böyle ayağını denk al Hüseyin.  Öyle önüne gelen bağa destursuz girme,  olur mu?  Orhan Şaik GÖKYAY’ın edebi eleştirisi Destursuz Bağa Girenler adlı eserini bilir misin?  Bilgisinde haddi aşanlara haddini bildirir. Onların  cehaletini ortaya koyar.   Edebi alanda çalışacak genç  bilim  adamlarına rehber niteliğinde   eleştiri yazıları  içerir. İster  bilim adamı ister, avukat, hakim, savcı, doktor ne olursan ol fark etmez.  Haddi aşma!  Bir Köroğlu çıkar ve haddini bildirir adama.  Ayrıca “Bil ki Allah, haddi aşanları sevmez.” (Maide 87, Araf 55))

Ben edebiyatçı saymam kendimi. Ama bir bakıma değerler eğitimcisi sayılırım.  Değerler eğitiminin içinde edebi eserlerin kullanılmasının gerekliliğine inanırım. Bu yazımı senin  ve benzerlerinin   değerler eğitimine  ve bir katkı say lütfen.   Had konusundaki anlamsız cesaretinin boşluğunu ve kofluğunu sana gösterecek bir vesile say bu yazıyı! Bu çerçevede   değerler eğitiminin bir parçası olabilecek  bir şiirle sonlandıralım yazıyı. Anlar mısın bilmem ama anlamaya çalış. Bilmiyorsan bilenlere sor yorumlat şiiri. Deklanşör üzerinize düştü bir kez!  Şiir, gizli gizli boğaya gelenlerin tarihsel süreçte  aşikâre  doğuracağını   anlatıyor.

Yapma kardeşim artık yalan söyleme, iftira etme yorma bizi   olur mu?

Bahçenin sahibini hatırlamanı dilerim.

 AZGAN ÇİÇEĞİ

eşref saati işlerken tarihin işlek yatağında
deha oldu eli kanlı katiller karanlık odalarda
güzel söz namına uygun, rabbani ve sakin
kem söz inadına  kıvrak,  şuh hadsiz   ve işveli

alaturka zamanların alışkanlıkları firavunlar,
stockholm malı sendromlar gibi alafranga huylar
yedirmem sevdalarımı kurulmuş ağınıza
yalanlarla ördüğünüz boz bulanık çağınıza,

doğrudur meftunum ülkeme, üstelik hem de
afilisinden,
işaret parmağım tetik üzere yorgun ama   talimli
dikkatlisinden
nişan alacağım gez göz ve arpacık, hizada tarih,

kırılacak kuşatma yıkılacak surlar,

soyunacak azgan çiçeği sıradan dehalar çırılçıplak!

deklanşör düşecek üzerlerine,  aşılacak engerekli  yollar
kirli sarı defterler konuşacak, üflenecek tozlu kitaplara
cemaziyülevvel saçılacak  meydanlara, şavkı düşecek

hakikat güneşinin  istikbale

okyanusları mürekkep edip tüketmeyen kalemin,

kayıtları hortlayacak siyah ve   beyaz sahifelerde

adaletin  zifafı vuracak gölgelerin aslına
hiçbir hakikat kalmayacak alemde nihan
bahçenin sahibi kimmiş, bilecek  cihan

A.G.Baltaoğlu


Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.