HUKUK İFLAS EDİNCE REKTÖR YURTTA SULH KONSEYİ ÜYESİ OLUYOR!


ali galip baltaoglu

Murat Koparan1 8

Bir partinin il başkanı yine ortaya çıkmış yaklaşık 11 aydır tutuklu bulunan rektör ÇELİK’e kumpas kurmadığını anlatarak aklanmaya çalışıyor.  İddianame demek, gerçek demek değil. Adı üstünde, iddia demek!

Çıkmış adam desteksiz atıyor. Fettahoğlu şirketinde maaşlı çalışan olmasını gerekçesini anlatacağı yerde Rektörün iddianamesine giriyor ve haklı olduğunu kendince anlatıyor. Mahkemeyi bekleyemiyor. Kamuoyunu yalan yanlış bilgilerle iğfal ediyor.

O delil diye zikrettiği iddianame unsurlarından birisinin, gerçeğini ben buraya yazayım. Vatandaş işin doğrusu bilsin. Rektör Sait Çelik’in telefonundan whatsapla gönderilen ve otomatik olarak kaydedilen bir resim çıkmış. Bu resimde darbe gecesi ele geçen sıkıyönetim komutanları listesi varmış. Bu da rektörün Yurtta Sulh Konseyi üyesi olduğunu gösteriyormuş. Biz bunu nereden öğrendik savcıdan değil elbette. Sosyal medyadan öğrendik. Bu konuda sosyal medyada benim de ismim geçirildi üstelik. Bakınız >>>>>>>>  >>>>>>>> >>>>>>>>

Murat Koparan2 8

Bu konuda sosyal medyada benim de ismim geçirildi üstelik.

<<Bakınız.

Bu yayınlar Rektörün Medyada Yurtta Sulh Konseyi Üyesi olduğunu işleyenlerin karartma ve propaganda yayınlarıydı. Soruşturma gizli olduğu için bizim bunlardan haberimiz yoktu tabii. Bu sahte hesap kanaatim o ki güvenlik güçleriyle ortak çalışıyordu. Rektör tutuklandıktan 11 gün sonra ve

+++ bir ay sonra bu tweetlerle algı operasyonu yapıldı.

murat koparan

Rektör gözaltına alındığında da büyük bir sevinçle bu hesap (Murat Koparan) haber vermişti. O tarihlerde bana kumpas çalışmaları devam ediyordu. Hakkımda sayısız twit attılar. Şafakta basacaklarını ve beni çok sevdiklerini alenen ilan ettiler! Mamafih şafakta basmayı tasarlıyorlardı, olmadı!

GELELİM İDDİANAMEDE YURTTA SULH KONSEYİ ÜYELİĞİNE

I phone4 7

Rektörün telefonundan şu resim >>>>>>>>>>> çıkıyor ve iddianamenin 57 sayfasında aynen şöyle veriliyor.

IPHONE A 1634 CEP TEL YÖNTEM 1 EXPORT2016-12-23.12-4358AppleDevice_ AdvancedLogicalfiles Image dizini altında “IMG_0298” isimli değiştirme tarihi 16 Temmuz 2016 günü saat:02.30.03 olarak görülen 33 Satırlık Sıkıyönetim Bölge Komutanları il Sıkıyönetim Komutanları başlıklı resim olduğunun tespit edildiği, bu listenin FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde illere atanacak sıkıyönetim komutanlarının ve atanacakları illerin listesi olduğu,

İddianamenin 168. Sahifesinde 53. MADDEDE SAYIN SAVCININ ŞU DEĞERLENDİRMESİ VAR. Aynen veriyorum. (Dikkatinizi çekmesi gereken yerleri büyük harfe çevirdim.)

53) BURSA İL JANDARMA KOMUTANI YURDAKUL AKKUŞ İLE KORUMASI ERTUĞRUL YÜKSEL’DEN ELE GEÇİRİLEN SÖZDE YURTTA SULH KONSEYİNCE HAZIRLANAN ATAMA LİSTELERİNİN ELE GEÇİRİLMESİNE DAİR BELGELER,
İlgili belgelerin incelenmesinde;
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan 26/04/2017 tarih ve 012073 sayılı yazıda ve ekindeki 20/04/2017 tarihli tutanakta;  “Bursa eski İl Jandarma Komutanı Şüpheli Yurdakul AKKUŞ’un makam odasında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2016/50204 sayılı soruşturma dosyası kapsamında Cumhuriyet Savcısının yazılı emri ile 16/07/2017 günü yapılan aramada ; 1) 15 Temmuz 2016 tarihli 58282 sayılı “GİZLİ” ibareli mesaj formu,  2) 15 Temmuz 2016 tarihli 58283 sayılı “GİZLİ” ibareli mesaj formunun tespit edilerek el konulduğu,
YİNE 16/07/2016 GÜNÜ SAAT 02.00’DA BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ACEMLER HİZMET BİNASINA KENDİLİĞİNDEN GELMESİ ÜZERİNE YAKALANARAK GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİ UZMAN JANDARMA ÇAVUŞ ERTUĞRUL YÜKSEL’DEN ELE GEÇEN şüpheli Yurdakul Akkuş’a ait olduğunu beyan ettiği, Bursa 1.Sulh Ceza Hakimliği’nin 2016/2526 d.iş sayılı kararına göre 1 adet 15 Temmuz 2016 tarihli 58284 numaralı “GİZLİ” ibareli Harekat Yıldırım yazılı mesaj formu, 15 Temmuz 2016 tarihli 58285 numaralı “GİZLİ” ibareli Harekat Yıldırım kodlu mesaj formu, Sıkıyönetim Bölge Komutanları, Sıkıyönetim Mahkemeleri görevlendirme listesi başlıklı belge ve atama listesi ile ilgili belgelere el konulduğu tespit edilmiştir.
ŞÜPHELİLERDEN ELE GEÇEN SÖZ KONUSU BELGELERİN EBYS KAYIT SİSTEMİ KAYITLARINA GİREN 16/07/2016 GÜNÜ SAAT 06.04’TE VE 16/07/2016 GÜNÜ SAAT 11.40’DA TERÖRLE MÜCADELE DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NIN VE UMUM EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİNE EBYS ÜZERİNDEN GÖNDERİLDİĞİ anlaşılmıştır.”
Şeklinde  yazı yazıldığı anlaşılmıştır.
Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere İLK DEFA BURSA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 15 TEMMUZU 16 TEMMUZA BAĞLAYAN GECE SAAT 02.00’DA ELE GEÇİRİLEN VE 06.04’TE TEM DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BURSA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN GÖNDERİLEN “Sözde Yurtta Sulh Konseyi Sıkıyönetim Direktifinin” ekinde yer alan İl Sıkıyönetim Komutanları atama listesinin Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan inceleme sonucunda IPHONE A 1634 CEP TEL YÖNTEM 1 EXPORT\2016-12-23.12-43-58\AppleDevice_AdvancedLogical\files\ Image dizini altında “IMG_0298” isimli değiştirme tarihi 16 Temmuz 2016 günü saat:02.30.03 olarak görülen 33 Satırlık Sıkıyönetim Bölge Komutanları İl Sıkıyönetim Komutanları başlıklı resim olduğunun tespit edildiği, bu listenin FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde illere atanacak sıkıyönetim komutanlarının ve atanacakları illerin listesi olduğu,
ŞEKLİNDEKİ TESPİTTEN DE ANLAŞILACAĞI ÜZERE, SÖZ KONUSU LİSTENİN 16 TEMMUZ 2016 02.30.03 SAATİ İTİBARİYLE ŞÜPHELİNİN CEP TELEFONUNDA YER ALMASININ ŞÜPHELİ ALEYHİNDEKİ DİĞER DELİLLER İLE BİRLİKTE DEĞERLENDİRİLDİĞİNDE OLAĞAN KABUL EDİLEMEYECEĞİ,

 

Evet Sayın Savcının bu değerlendirmesinden ne anladık?  Bu liste Bursa’da ele geçmiş. Gece saat 2’de ele geçmiş. Sabah 6.04 de TEM daire başkanlığına gönderilmiş. Dolayısıyla  gece saat 2.30 da rektörün telefonuna böyle bir listenin gelmesi normal değilmiş. Sosyal medyadan öğrendiğimize göre rektör yurtta sulh konseyinin üyesiymiş.

Bu belge rektöre gözaltındayken sorguda sorulmuş. Cevabı aşağıda.

sait celik twitter soru5 7

GERÇEKLER İSE BAMBAŞKA

vodklemon6 6

Bu belgeler darbenin ilk saatlerinden itibaren sosyal medyada dönmeye başladı. Benim kanaatim darbecilerin moralini bozmak, direnişi kırmak için istihbaratın bir operasyonuydu. Bu belgenin örnekleri rektörün avukatları tarafından savcılığa sunuldu.

ercan zengin7 2

<<<< Görüldüğü gibi VodkaLemon adlı bir hesapta darbe gecesi 23.45’te ve Av.Ercan Ezgin >>>> adlı hesapta gece 2.31 de yayınlanmış.  Bu belgeler sayın savcının kanaatini değiştirmemiş ve rektörün telefonuna gece 2.30 da giren bu fotoğrafın delil olduğuna inanmış ve hazırladığı iddianame marifetiyle ısrar etmiş.

REKTÖRE BU BELGEYİ ESKİ ÖZEL KALEMİ ASUMAN GÜNEŞ TUNA GÖNDERMİŞ!  

Elbette bu konu mahkemede irdelenecek. Ama şimdilik ulaştığımız gerçekleri yazmakla yetinelim. İddianame yayınlandı ve rektörü tanıyanlara bu iddianamedeki iddiaları gönderdik. Meğer Rektörün eski özel kalem müdürü, son kütüphane müdürü Asuman Güneş TUNA bu listeyi Saat 2.15 de kütüphane grubundaki arkadaşlarına, 2.30’da da rektöre göndermiş. Kaynağını da söylüyor. Neticeten diyor ki, bu belgeleri rektöre ben gönderdim.

Fakat O DA NE?  Bu belge Sait Çelik’in Yurtta Sulh Konseyi Üyesi olduğunun delili oluvermiş!  

İşte dostlar, rektörün Yurtta Sulh Konseyi Üyeliğinin uydurma delili budur. Bir partinin il başkanının yaygara yaptığı konu da budur. İsterse diğer delillere de gireriz. Bu işlerde yanlış yapmamalarını tavsiye ediyoruz. Bir takım medya kılıklı tetikçi yayın organlarına çıkıp iftira atanlar sonucunu bin kez düşünmeli bir kez söylemelidirler. Bu arkadaşlara tavsiyem artık buradan size ekmek yok!

Konu neydi. Sizi kim, neden maaşa bağladı? Çıkın ve bu konuyu anlatın. Fazla açılmayın boğulursunuz. 


Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.