NURETTİN VEREN GERÇEĞİ..!


ali galip baltaogluSERİKLİ AVUKAT YAŞAR TOPAL, NUREDDİN VEREN ve KANAL AVRUPA İŞBİRLİĞİYLE  ŞANTAJLA PARA SIZDIRMA GİRİŞİMİ SERİK BELEDİYESİ’NDEN NASIL PÜSKÜRTÜLDÜ?

Kısmetse Serik’le ilgili bu son yazım dostlar. Burada görev yaptığım süre içinde siyasetin ve ülkenin içinde yaşadığı darbe teşebbüsü sonrası ortamın, insanları nasıl kirlettiği ve zehirlediğiyle ilgili fikir sahibi oldum.

Bu yazı mahiyeti itibariyle bütün ülkeyi ilgilendiren bir konunun ifşasıdır. Burada ifade ettiğim gerçekler, ülkemde ABD/MOSSAD menşeli FETÖ ihanet örgütüyle mücadelede çok ciddi yanlışlar yapıldığının ve elan yapılmaya devam edildiğinin bir vesikasıdır. Bugüne kadar Devletin uhdesinde olan bu bilgi artık tarihe mâl olmalıdır.

Yine bu yazı insanların korkularını ve/veya zaaflarını kullanarak FETÖ olgusundan şantajla para sızdırma faaliyetlerine güzel bir örnektir. Kanal Avrupa televizyonunun Nurettin VEREN’le işbirliği yapması sonucu   karıştığı fırsatçılık ve yasadışı işlerine delil niteliğinde bir tanıklığı içermektedir. Serik’te avukat olduğu rivayet edilen, haktan hukuktan, masumiyet karinesinden, insanların lekelenmeme hakkından bihaber kifayetsiz muhteris Yaşar TOPAL adlı şahsın kriminal tiplerle kasıt ve husumet içeren suç ortaklığının acıklı hikayesidir.

Daha önceden “Serikten İki Müfteri  –Zavallı Ömer Gürler ve  Yaşar Topal’ın Mahkemedeki  İbretlik Halleri”  başlıklı makalemi kendi sitemden yayınlamıştım. Bu makale Yaşar TOPAL adlı sözde Ak Partili, yeni aday Enver APUTKAN’ın danışmanı olduğu söylenen şahsın konumunu açık bir şekilde deşifre edecektir. Ak Parti’nin toplumun önüne koyduğu adaya, Yaşar TOPAL danışmanlık yapıyorsa, genel merkez dâhil herkes şapkasını önüne koyup düşünmelidir.

Gelelim yaşanan gerçeğe ve Yaşar TOPAL’ın çapını ve ahlakını gösteren ibretlik olaya. 

Bu makalede  geçen olaylar ve isimler gerçektir. Bu adi şantaj ve para sızdırma girişimi

Serik’te gerçekleşmiştir. Bu ve benzeri olaylarla bu ülkede kimler soyulup soğana çevrilmiştir? Bu şimdilik bizce meçhul olup şantaja maruz kalanlarca bilinmektedir!

Bu olay 2017 Temmuzunda gerçekleşmiş ve devletimizin ilgili birimleri  o tarihte haberdar edilmiştir.  O günden bu güne yaklaşık 1 yıl  8 ay geçmiş ve bu olayın kamuya ve tarihe mâl olma zamanı gelmiştir.

Şantajın  Hikâyesi İşte Böyle Başladı… 

10 Temmuz 2017 Pazartesi günü  Serik Belediye Başkanlığı özel kalemi      Nurettin VEREN adlı şahıs tarafından   aranmış,  arayan telefon kaydedilerek tarafıma yönlendirilmişti.  Söz konusu 0542 ..9 29 29   irtibat telefonunu aradığımda  karşıma Nurettin VEREN’in asistanı olduğunu söyleyen  Ahmet TÜBCEL isimli bir şahıs çıktı.  Bana  Nurettin VEREN’in FETÖ ile mücadele çerçevesinde  AKİT televizyonunda program yaptığını, Serik’te de bir program düşündüğünü, bu sebeple Nurettin VEREN’in Serik’e geleceğini,   belediye başkanımızla görüşmek istediğini söyledi. VEREN’in daha  sonra  Antalya’nın valisi,  başsavcısı ve ağır ceza reisiyle  görüşeceğini de özellikle  ifade etti!

Söz konusu kişi kamuoyunda bilinen bir kişiydi ve başkanın da onayını alarak görüşme teklifine olumlu cevap verdik.   19/07/2017 gecesi Serik’e  gelecek olan     Nurettin VEREN ve asistanı Ahmet TUBCEL için S…O   otelde güvenlik nedeniyle ismi açık  yer ayırttık.

Kahvaltıda Buluşma ve  Sohbet.

20.07.2017 Perşembe  sabah saat 9’da S…O  otelde başkan ÇALIK’ın ,  Nurettin VEREN’in, Ahmet TÜBCEL’in ve benim  katıldığım bir  kahvaltıda buluştuk ve konuştuk.     Nurettin VEREN,  AKİT TV adına Serik’te 3 saatlik bir canlı yayın planladıklarını, bunun dışında FETÖ ile mücadelenin ihtisas gerektirdiğini, FETÖ ile Mücadele Derneği kuracaklarını, bunu Konfederasyon haline getireceklerini söyleyerek,   bu konuda Antalya için kurucu olmamamızı istedi ve yapılacak programın canlı yayını için  yardım talep etti.  Bu konuda belediyeden   ciddi bir bütçe ayıramayız, canlı yayın için bizden ne istiyorsunuz diye sorduk. Sayın VEREN  Lojistik destek dışında hiçbir şey istemiyoruz, ekibimize yeme içme yatma imkanları sağlansın başka bir şey gerekmez, bu iş için bir ekibimiz hafta sonu Serik’e gelecek ön çalışmaları yapacak dedi.

 Sohbet esnasında   Nurettin VEREN  FETÖ  konusunda devletin büyük yanlışlar yaptığını, suçsuz insanların içeriye atıldığını (ki birçok adli hatanın ve kastın olduğu konusunda  bende aynı fikirdeyim)  söyleyerek Ege Üniversitesi Rektörü Mustafa Cüneyt HOŞCOŞKUN’un FETÖ’cü olmadığı halde görevden alındığını, yerine FETÖ’cü Beril DEDEOĞLU’nun atandığını, YÖK Başkanı Yekta SARAÇ’ın da FETÖ cü olduğunu ve/veya  FETÖ’cülere hizmet ettiğini,  YÖK’ün FETÖ’cü kaynadığını buralarda temizlik yapılmadığını  söyledi.  Ege Üniversitesi rektörünü bir iki ay öncesinden programa çıkartmayı teklif ettim, benimle  programa çıksaydı  başına böyle bir şey gelmeyecekti,  dedi.  Üst düzey tanıdıklarından çokça bahsetti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın dostları, arkadaşları olduğundan vb bahsetti. .

Bu arada AKİT TV ve BEYAZ TV’de ki faaliyetlerinden ve burada FETÖ ile nasıl mücadele ettiğinden neler yaptığından bahsetti. Bu televizyonların bu mücadelede yanında olduğuyla ilgili söylemlerde bulundu. Kendi çocuklarını FETÖ’ye nasıl kaptırdığından da  uzun uzun söz etti.  Tabiri caizse bol bol ağladı. Çocukları FETÖ’nün askeri olmuş ve babalarıyla görüşmüyorlarmış. Birinin yerini yeni tespit etmiş,  ama kendisiyle görüşmek istemiyormuş falan, filan…

  1. VEREN Saat 11.30 gibi valiyle ve başsavcıyla, ağır ceza mahkemesi reisiyle görüşeceklerini söyleyerek otelden koruma polisleriyle birlikte ayrıldı.

Başkan ÇALIK bana, bunlar bana güven vermedi, A. TÜBCEL denen şahsı tanıyorum. Galiba Avrupa TV’dendi. Güvenilir bir adam değildir,  bir araştıralım hocam, AKİT’e mi geçmiş, dedi.  Bu kişinin Akit TV ile hiçbir ilgisinin olmadığını on beş dakika  içinde öğrendim.

23 Temmuz  Pazar günü . 0546 …. 63 43  no’lu telefondan arandım. AKİT için naklen yayın ekibi olduklarını, dört kişi olduklarını, bir hafta müddetle burada program için hazırlık yapacaklarını,  16-23 Temmuz arasında Serik’te bulunacaklarını söylediler ve barınma yeri talep ettiler. Bu taleplerini karşıladık. Bu kişilerin arasında yayının planlamasını yapacağını söyleyen Mustafa TÜBCEL, muhatap olduğumuz kişiydi.   Gelen  naklen yayın ekibi M. TÜBCEL dışında   Akit İstihbarat  Şefi olarak tanıttıkları  Aydemir ELGİN,  sunucu olarak  Sevde AKOVALI, kameraman olarak İzzet KUCUR isimli kişilerdi.

Konaklamaları için ayrılan otele kadar misafirlerimize basın yayın görevlimiz Murat BALTA eşlik etti.  Mustafa TÜBCEL, Murat BALTA’ya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL’le bir saati aşkın görüştüğünü ve TÜREL’in bu programın yapılması için onay ve destek verdiğini  vs. anlatmış. Pazartesi günü akşamı program hakkında görüşme yapmak üzere sözleşildi.

17 Temmuz Pazartesi Akşamı Boğazkent Tesislerinde Görüşme.

Boğazkent tesislerinde bir araya geldik.   Ben bu görüşmeye ekibin haberi yokken Başkan ÇALIK’ı da davet ettim.  Konuşmalar ilerlediğinde ve ekibin AKİT TV ile ilgisinin olmadığını tespit ettiğimizi söylediğimizde, İzmir’den geldiklerini ve AKİT değil KANAL AVRUPA adına 3 saatlik naklen yayın yapacaklarını itiraf ettiler.  Başkan ÇALIK,   AKİT dediniz, KANAL AVRUPA çıktı!  Bizi kandırdınız yani öyle mi,  diye sordu. Öyle olmadığına AKİT TV’le  ve BEYAZ  TV  ile  ortak çalıştıklarına ikna etmek için dil döktüler. Bunun üzerine tekrar sordum . Bizden tam olarak ne istiyorsunuz? Sadece lojistik destek dediler. Programın  bir saatinin Serik’in  ve Serik’teki Turizm tesislerinin tanıtımına, bir saatinin Serik’teki Belediye hizmetlerinin tanıtımına, diğer bir saatinin ise FETÖ örgütü ve FETÖ ile mücadeleye ayrılacağını söylediler. Formatta anlaştık.

Ağızdan Çıkan  Baklalar.  

Başkan görüşmeden ayrıldıktan sonra,   Mustafa TÜBCEL, Yaşar TOPAL kim diye sordu. Durum benim açımdan anlaşılmıştı!  Anlamazlıktan  gelip   niye sorduklarını sordum.  M. TÜBCEL,    Serik belediyesiyle ve bizlerle ilgili bir dosyanın kendilerine gönderildiğini,  Anadolu Ajansında çalışan  güvendikleri birine  Yaşar TOPAL’ın güvenilir birisi olup olmadığını sorduğunu,  TOPAL’ın söylediklerinin   % 20’si doğrudur gerisi yalandır, cevabını aldığını  ifade etti.  Güldüm ve  bu kişinin normal birisi olmadığını bazı muhalif ve sıkıntılı siyasilerin bu adamı kullandığını tahmin ettiğimizi, dosya denilen şeyin bizce sır olmadığını, söylediklerinin hepsinin yalan olduğunu söyledim.

Konuşmanın  ve gecenin ilerleyen bölümlerinde ağızlarındaki baklalar  dökülmeye başladı.  Önce Yaşar TOPAL kartını masaya koyan   M. TUBCEL, daha sonra,  bu programın masrafları için üç reklam arasında on iki  reklam almamız gerekiyor,   otellerden reklam almak için  bu konuda belediyenin yardımını istiyoruz, dedi.

Ben  de başkan ÇALIK’ın böyle işlere sıcak bakmadığını ve hiçbir şekilde reklam için belediyenin araya girmeyeceğini, basın kuruluşu olarak  reklamlarını kendilerinin almaları gerektiğini söyledim.  Bizim için görüşme ayarlamanız yeterli dediler. Biz sizin  için randevu talep ederiz. Bunun dışında belediye adına asla bir talepte bulunmayız. Oteller randevu talebinizi  kabul ederler veya etmezler hiçbir şekilde karışmayız. Ancak onlardan ne talep edeceğinizi burada ifadeye koyun, ne isteyeceksiniz  biz bunu  önceden muhakkak bilmek isteriz dedik. Herhangi yanlış bir talepte bulunulması halinde  randevu için de aracı olmak istemeyeceğimizi açıkça söyledim.  Mustafa TÜBCEL’de ben kanal yetkililerine  bir sorayım yarın programın planlanması sırasında ne isteneceğini de  konuşalım, dedi. Ayrıldık.

 

Ocakbaşında  Öğlen Yemeğinde Görüşme

Yayın ekibiyle Belek/ Ocakbaşında  öğle yemeğinde  tekrar biraya geldik. Yemekte  basın birimimizin sorumlusu Murat BALTA’da bulundu.

Mustafa TÜBCEL önce  yapacakları programın  formatını anlattı.  Sonra otellerle görüşmek için belediye olarak   yönlendirme yapmamamızı randevu almamızı  tekrar  istedi.  Randevu talebi  kolay ancak otellere yapacağınız teklifi  net olarak bilmek isterim, açıkça ifade edin 12 otelden  reklam için ne istiyorsunuz diye tekrar  sordum. Her biri için 13.800 TL +KDV fiyatını  verdiler! Hiçbir otelin böyle bir rakamı vermeyeceğini, otellerin tıklım tıklım dolu olduğunu, reklama ihtiyaçları olmayan bir dönemde olduklarını söyledim.

Astronomik bir para istiyorlardı. 12 otelle bu anlaşmayı yapıp yayın yapmayı planlamışlardı.  165.600+KDV bir parayı aslında bizden istiyorlardı!   Bu parayı oteller size vermez. Bizden lojistik destek dışında bir talebinizin olmayacağını söylemiştiniz,  sözünüzde durun, dedim. Ayrıca bu tür naklen yayınları biz 10.000 liraya yaptırıyoruz. Bu parayı tedarik edelim otelleri rahatsız etmeyin teklifinde bulundum. Bu paranın masraflarını kurtarmayacağını söyleyip kem küm ettiler. Bunun üzerine gidin otellerle görüşün biz bu konuda  araya girmeyiz,  yanınızda hiçbir belediye görevlisi olmaz, bu konuda hiç kimseye belediyenin nüfuzunu  kullandırmayız, şimdiden söyleyelim sonradan can sıkıcı bir durumla karşılaşmayalım,  dedim.

Bu görüşme sırasında  lafı yine FETÖ’ye getirdiler.   Herkesin FETÖ  meselesinde yerini belirlemesi gerektiğini, otellerinde bu anlamda taşın altına elini koymalarını gerektiğini,  FETÖ derneklerini kurarak konfederasyon haline getireceklerini,  sonra da konfederasyon olarak  Cumhurbaşkanımızı Nobel Barış Ödülü’ne  aday teklif edeceklerini  söylediler.  Bunu bize kahvaltı  sırasında Nurettin VEREN’de  söylemişti!   M. TUBCEL aslında bize diyordu ki, otelleri arayın, bu reklamları vereceksiniz,  FETÖ konusunda durduğunuz yeri göreceğiz, vermiyorsanız FETÖ konusunda durduğunuz yer belli değil demektir, yoksa biz karışımayız haaa…!  deyiverin!

Adamlar bize şantaj yapıyordu ve bizim de  kendileri adına otellere şantaj yapmamızı öneriyordu.

Konu bizim açımızdan netleşmişti. Bu arkadaşlar buraya para sızdırmaya gelmişlerdi ve komutanları da Nurettin VEREN’di!   Bizim için FETÖ programı yapacaklar ve sözde bizi aklayacaklardı!  Ne de olsa Yaşar TOPAL’ın dosyasının % 80’i yalan ama % 20’si gerçekti!   Geri de kalan % 20’yi de bunlar aklayacaklardı!

Tam bir soytarılıktı! Yemek ortamında fırçalamak istemedim. Akşam belediyedeki ofisime gelin orada görüşelim dedim.

Nurettin VEREN Arıyor.

Belediye geldikten bir müddet sonra beni,  054347…55 no’lu telefondan Nurettin VEREN  doğrudan aradı. Başkan bizimle program yapmak istemiyormuş, öyle mi  dedi. Ben de böyle bir şey yok,  kanal sahipleri otellerden reklam işinde başkanı aracı kullanmak istiyorlar. Otel başı 13.800+KDV fiyat belirlemişler,  Başkan bu konuda otellere bir zorlama yapmaz, otellerle böyle bir ilişkiye girmez, dedim. Nurettin VEREN de bu naklen yayının bazı masrafları vardır. Bunları karşılamaları gerekir. Herkesin FETÖ’ye karşı konumunu belirlemesi gerekir. 13 bin diye bir şey yok, kimi 13, kimi 5, kimi 10 kimi de 50- 100 verir diye konuştu.  Siz arkadaşları yönlendirin onlar reklamı alırlar türünden laflar etti.    Mendili ortaya açmışlardı ve kimden ne koparabilirsek moduna girmişlerdi. Bu konuşmadan sonra Nurettin VEREN’in konumu hakkında kanaatim daha da netleşti.

Akşamüzeri Ofisimde Görüşme

Akşamüzeri sözleştiğimiz üzere,  Mustafa TUBCEL  Sevde AKOVALI ve İzzet KUCUR  konuşmak üzere  belediyedeki ofisime geldiler.  Kendilerine beni  Nurettin VEREN’e neden arattıklarını sordum. TÜBCEL, biz bilgi verdik kesinlikle  arattırmadık dediler.  Peki o zaman  neden  Başkan program  yapmak istemiyor diye bilgi  verdiniz, diye sordum. Aradıklarını ama öyle söylemediklerini ifade ettiler.  Peki siz böyle bir şey söylemedinizse,  Nurettin VEREN bana  neden böyle söyledi, diye sorduğumda,   yaşlılığından öyle anlamış öyle söylemiştir dediler! Bu  cevap  beni tatmin etmedi dedim.

Burada bulunan üç kişinin yüzüne  açıkça şöyle söyledim:  “Bakın arkadaşlar artık açık konuşma zamanı, şantaj kokusu hissediyorum. Hiç hoşuma gitmedi bilesiniz.   Bu iş  iyi bir yere doğru gitmiyor. Bizim FETÖ ile ilgili gocunacak hiç bir şeyimiz yok. Beni tanımıyorsunuz, yanlış kapıyı zorluyorsunuz, yapmayın, son pişmanlık fayda vermez”

Bu sözlerim üzerlerinde şok etkisi yaptı ve büyük bir panik haline girdiler.  Mustafa TÜBCEL KANAL AVRUPA yetkililerine sövmeye saymaya başladı. “Bizi bu duruma düşürdüler, kendileri gelsinler reklamlarını alsınlar” türünden laflar etti. Tiyatro oynuyordu!  Bu konuşmada kendilerine bir kez daha “yanlış kapıyı çalıyorsunuz,  yanlışta ısrar ederseniz çok büyük yanılgıya düşersiniz, işin sonunda biz buraya nereden düştük sorusunu kendinize sorarsınız, dedim.  Ağzınızdan Yaşar TOPAL  baklasını çıkarttıklarında niyetlerini anladığımı,   Yaşar TOPAL’lar gibi  bir çok iftiracı gördüğümüzü, arkasında kim olursa olsun hiç birine pabuç bırakmayacağımızı söyledim ve görüşmeyi sonlandırdım.

Bir Gün Sonra

Ertesi gün  Nurettin VEREN bu kez başkan Ramazan ÇALIK’ı doğrudan aradı. Aradığında  tesadüfen başkanın yanındaydım. Başkan telefonun mikrofonunu açtı.  VEREN telefonda, başkanım ben pazartesi günü vali ve başsavcıyla beraber programa geleceğim, programa onay veriyor musunuz diye sordu. Başkan,  programa onayda sıkıntı olmadığını, Kanal Avrupa yetkililerinin otellerden reklamlarını bizzat  belediyenin almasını istediğini, bunun uygun ve etik olmadığını, söyledi. Nurettin VEREN de bir miktar kıvırarak,  böyle bir talebin doğru olmayacağını, başkana katıldığını,  otellerden randevu alınmasının yeterli  olacağını, söyledi. Başkan da bu konuda sıkıntı olmadığını, reklamı alması gerekenin KANAL AVRUPA’nın ilgili ve yetkili birimleridir. Belediye olarak biz daha ileri gitmeyiz, işletmecileri rahatsız etmeyiz, bu doğru olmaz  dedi ve görüşme sonlandı.

Bu aşamadan sonra KANAL AVRUPA  ekibi ve Nurettin VEREN, belediyenin nüfuzunu kullanarak otellerden para alamayacaklarını gördüler. Gerçek şuydu. 10.000 TL gerektiren naklen yayın masrafı için  165.600+KDV para talep etmiş, bir başka deyişle soyguna gelmiş fakat sonuç  alamamışlardı.  Bu ekip bu işi ticaret haline getirmişti.

Şantaj Sonuç Veremedi ve Yaşar Topal Sahnede!

Cuma günü Avukat Yaşar TOPAL Facebook’tan bir duyuruda bulundu. AKİT TV’ye naklen yayın sırasında telefonla bağlanacağını ve ifşaatlardı bulunacağını beyan etti. Nurettin VEREN harekete geçmişti..!  Bunun üzerine yayından yarım saat önce,  basın birimimiz sorumlusu Murat BALTA’ya talimat verdim. AKİT Bölgesi temsilcisi Mehmet Bey’i aramasını, Yaşar TOPAL’ın kim olduğunu anlatmasını, şantaj yaptıklarını, bunun içinde AKİT TV’yi kullandıklarını bilmelerini,  yanlış bir şeye alet olmamaları için tedbir almalarını istedim.  Bölge temsilcisi Mehmet Bey’e  derhal   AKİT TV merkezini bilgilendirdi.

Bilgilendirmeden sonra   iftiracı Yaşar TOPAL  AKİT TV’de   canlı yayına bağlantısı iptal edildi.   Nurettin VEREN’in AKİT TV’yi kullandığı basın kuruluşunun sahipleri tarafından anında anlaşılmıştı.   Hatta meseleyi çözümleyen AKİT TV sorumluları,   Nurettin VEREN’in isteğiyle canlı yayına bağlanacak bir başkasının bağlantısını da iptal etti.

    Yaşar Topal Alet Olduğu Kumpası Deşifre Etti! 

Bundan hemen sonra Yaşar TOPAL nasıl bir rezilliğe alet olduğunu bizzat kendisi  sosyal  medyasında  belgeledi. FACEBOOK’ta şunları yazdı.

Duyuru: AKİT TV’ye neden bağlantım engellenmiş lütfen okuyun. NASIL SANSÜRLENDİM GÖRÜN GERÇEKLERİ DEĞERLİ HALKIM!

Ben hiçbir şeyi belgesiz konuşmam. Tekrar söylüyorum, susturamazsınız, engelleyemezsiniz!

AKİT tv şahsıma canlı yayın teklifinde bulundu,  ancak bağlanmadılar. Gelen baskılar sonucu bu bağlantı engellendi. Susturamazsınız!

AKİT TV baskılara boyun eğmekle FETÖ ile mücadele ettiğini söyleyemez. Önce samimi olacaksınız Korkmayacaksınız,  dedi.

Yaşar TOPAL Şantajcılarla Yaptığı Anlaşmayı Belgeleyen Whatshapp  İletişimlerini Yayınladı.

Yaşar TOPAL  haklılığına delil olarak  S.u Fadime YER… 0532 748 .. 88 adına kayıtlı numaradan yaptığı whatshapp  konuşma metinlerini yayınladı.

Evet yaptığı yayınlarla ve yayınladığı  whatshapp mesajlaşmaları ile kendisini  kullanan şantaj şirketini deşifre etti. Ancak çok zeki olduğu  ve hırsları aklının çok önünde olduğu  için bunun bile farkında olmadı!  Rezil şantajcılarla yaptığı yazışmaları  bizzat   yayınladı. Bu yayınları sonradan silmesiydi,  oyuna getirildiğini kabul  edip ahlaksızları ifşa etseydi  bu arkadaş için bu cümleleri asla kurmaz ahlakını sorgulamazdım.

Bu yazışmalardan anlaşılan;

  1. A) Yaşar TOPAL’ın AKİT’ de yayına bağlanması işini Nurettin VEREN’le beraber organize eden kişi, S.u Fadime YER adlı 0532 748 .. 88 no’dan irtibat kuran kişiymiş.
  2. B) u Fadime Yer adlı kişi Yaşar TOPLAL’ı AKİT TV adına aramış! AKİT TV’nin adını kullanmış.
  3. C) Yaşar TOPAL’ı AKİT TV adına arayarak onu Nurettin VEREN’in programına bağlama teklifi yapan 0532 7…. 88 ‘no’lu S.u Fadime YER, aslında KANAL AVRUPA’NIN istihbarat şefiymiş!  (Serik’e gelen ekipteki Aydemir ELGİN’de bize kendini ilk önce  AKİT TV istihbarat şefi olarak tanıtmış, iş ortaya çıkınca KANAL AVRUPA istihbarat şefliğinde karar kılmıştı.)
  4. D) u Fadime YER… adlı kişi  Serik belediyesi ile ilgili dosya hazırlayıp Nurettin VEREN’e vermiş.  Yaşar TOPAL’a kendini AKİT TV olarak tanıtan  bağlantı iptal edildiğinden dolayı TOPAL tarafından  sıkıştırılınca,  KANAL AVRUPA’nın istihbarat şefi olduğunu itiraf eden Fadime YER,   Yaşar TOPAL’ın canlı yayına bağlanması talimatını bizzat Nurettin VEREN’den almış olduğunu söylüyor!

  Ak Parti Serik Belediye Başkanı Adayının   Danışmanı Yaşar TOPAL Paylaşımlarını Yayınladıktan Kısa Bir Süre Sonra Neden Sildi?

Bu sorunun cevabını özellikle Yaşar TOPAL’dan bekliyoruz?

Niye sildin Yaşar? Hayatta bir kez de doğrunun arkasında dursaydın, seni mendil gibi kullanıp atanları deşifre etseydin ya! Mertlik yiğitlik doğruluk sana göre değil mi Yaşar?  Şayet sen samimi bir adam olsaydın, beni de kandırdılar der, o paylaşımları silmezdin. Seni kandıranları deşifre ederdin.

Sana AKİT diye gelmişler, KANAL AVRUPA çıktılar öyle mi?  Biz onları besleseydik, senin gerçekte çöp olan FETÖ dosyanı senden isteyip seni AKİT TV’ye çıkartmaya kalkmayacaklardı. Tam tersine senin hazırladığın dosyanın  iftira olduğuna dair yayın yapacaklardı. Üstelik gerçeklere uygun bir yayın olacaktı.

Seninle bizi korkutmak istediler. Korkmayınca da seni kullanarak bize senin vasıtanla iftira atmaya kalktılar. Durum bundan ibarettir. Ben şimdi şunu düşünüyorum? Bu ekip yaptıkları programlarla acaba kaç FETÖ’cüyü aklama programı yaptı? Ver parayı aklan! Öyle mi?

Serik belediyesi için bu adamları araştırıp bulan senmişsin, öyle söylüyorsun   Bu nasıl bulmak öyle Yaşar? Muhataplarını  AKİT TV zannediyorsun., KANAL AVRUPA çıkıyor!  Beni arayıp teklifi yapan sizsiniz diyorsun. Şantajcı ekibin mensubu hanım sana ben AKİT TV’den değilim, KANAL AVRUPA istihbarat şefiyim, N.VEREN hem bizimle hem AKİT’le çalışır diyor.  Kadın kıvırıyor seni aldattık diyor, anlamıyorsun!  Bizimle senin aramızdaki  fark bu işte. Biz bu adamların AKİT’le ilgisi olmadığını onbeş dakika  içinde öğrenmiştik! Sağa sola iftira dosyaları gönderiyorsun, dosyanın  kimin eline geçtiğini bile bilmiyorsun!  Verdiğin mücadelede mevzi kaybettiğini söylüyorsun!   Anlamıyorsun,  anlamadığını da anlamıyorsun, neden mevzi kaybettiğini anlamanı nasıl bekleriz?

Hani KANAL AVRUPA’da telafi programı yapacak senin şerefini haysiyetini kurtaracaklardı! Neredeler Yaşar? Yalanla nereye kadar Yaşar?     Fadime YER uygunsanız arayıp durumu anlatayım diyor. Anlatıyor ve sen Yaşar, FETÖ savaşçısı Yaşar, büyük avukat Yaşar,  bütün paylaşımlarını siliyorsun. Neden?

Ahlaksız şantajcıları sahtekârları deşifre etmemek için elinden geleni yapıyorsun. Sen her şeyini kaybetmişsin Yaşar, mevzi kazansan ne olur kaybetsen ne olur?    Ha bir de benim takipçilerim var diyorsun ya,  işte o çok hoş!  Artist misin be mübarek diyesim geldi! Bırak dünyadaki takipçilerini de ahiretini takip işlerine bak. Zira takip ediliyorsun Yaşar! Takip eden senin gibi yazıp yazıp silmiyor! Bir yazıyor pir yazıyor bilesin.

Ben bu konudaki gerçekleri, yer isim telefon belirtilerek en ince ayrıntısına kadar bildirdim. Yani bu gerçekleri,  MİT,  emniyet istihbarat, ve devletin ilgili bütün kurumları olayın gerçekleştiği tarihten itibaren biliyor.

Bu konular artık kamuoyunca  bilinmeli ve açık istihbarat haline gelmeli. Yani Tarihe geçmeli!  Şunlar gerçektir.

KANAL AVRUPA ile şirket kuran Nurettin VEREN  Türkiye’yi dolaşıp FETÖ olayını  ranta çevirmeye çalışan eski bir FETÖ’cüdür.

Memleket kaygısıyla değil FETÖ bunu bünyesinden attığı için FETÖ aleyhtarıdır. Belki de halen FETÖ’ye hizmet etmektedir,  bilmiyorum, bilemeyiz!

FETÖ’cü olmadığını bildiği halde birine iftira atmaya kalkmak, dahası menfaat sağladığı bir takım FETÖ’cüleri aklamak nasıl açıklanırsa, öyle açıklanacaktır N. VEREN’in  konumu!

VEREN’e program yaptırıp para verirseniz  FETÖ’den yırtacaksanız. Ona para vermezseniz sizi FETÖ’cü ilan edecek!  Durum budur!

Gerçek şu ki, bu ülkede bir sürü kirli basın kuruluşu vardır ve FETÖ işinden insanların korkularını kullanarak şantajla para sızdırmışlardır. Bunlar her memlekette birkaç örneği bulunan Yaşar TOPAL’ları, Ömer GÜRLER’leri kullanmaktadır.

Nurettin  VEREN adlı şahıs, programlarında tersten FETÖ propagandası yapmaktadır. Her programda bu adamların ne kadar tehlikeli olduklarını, ne kadar güçlü olduklarını anlatmaktadır. FETÖ Türkiye Cumhuriyeti Devleti içine sızdırılmış bir istihbarat örgütüdür. Devletin ve Milletin bekası tehlikededir. Bu doğrudur ama bunlarla doğru mücadele edildiği takdirde temizlenmesi de mümkündür.  Dünyada bir taraftan kınanırken, bir taraftan da ne kadar güçlü oldukları anlatılan Yahudiler gibi propagandaları yapılmaktadır! FETÖ Yahudi icadı bu propaganda stratejisiyle ayakta tutulmaktadır!     Bu durumu fark etmemek  FETÖ ile  mücadeleyi zaafa uğratmaktadır.

Yaşadığımız bu talihsiz olaydan sonra ve bu konudaki bilgilendirmelerimizle,  televizyonlarda  N.VEREN programları son derece azalmıştır.  Az da olsa zaman zaman ekranlarda görünmektedir.   Nurettin VEREN’i  programa çıkaran programcılar bu hususlara  özellikle dikkat etmelidirler.

Devletimizin valileri savcıları yargıçları Nurettin VEREN türü FETÖ dönmesi adamlarla ilişkilerinde dikkatli olmalı, bu ilişkilerin kullanılmasına fırsat vermemelidir.

Yaşar TOPAL’ın Kaldırdığı Suçun İfşası Niteliğindeki Paylaşımlarını Yayınlıyorum.

Son olarak Yaşar TOPAL’ın, suç ortakları ifşa olunca, ifşa olan  suç ortaklarından  korkusuna ve/veya suç ortaklarını koruma ahlakı nedeniyle alel acele kaldırdığı bazı paylaşımları yayınlıyorum.

Yaşar TOPAL’ın hafızasını tazeleyelim de hafızası TOPALLAMASIN, istiyorum!   Ayrıca  bütün Serik ve ülke bunu okusun da  Yaşar TOPAL ne menem bir FETÖ avcısıymış bilsin tanısın!  Ha bir de onu danışman tayin edenler, Yaşar’a  bakıp akıbetlerini görsünler. Yanlış adamla doğru yola gidilmez!  Kılavuzu karga olanın  diye boşuna söylemedi atalar!

Evet yaşar TOPAL bak burada yayınlıyorum. SUSTURAMAZSINIZ diye bağırıyordun ya,   SUSMASAYDIN ya, niye SUSTUN!?  Sustururlar, yavrum  Sustururlar.    Sen de bu ahlak oldukça seni  herkes susturur. Susturmak ne  kelime, dahası yazdıklarını sildirirler.  Her tükürdüğünü sana YALATIRLAR. SİLDİKLERİNİ  veya bir başka deyişle  tükürüp YALADIKLARINI aşağıda ben sana hatırlatıyorum.

Demek ki neymiş yazılan bu dünyada bile kolay kolay silinmiyormuş.  Bir de öbür dünyası var bu işin! Gerçi seni bağlamaz değil mi? Silersin geçer!

n veren1n veren2

n veren4n veren3

n veren5

n veren6

n veren8n veren7

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.